Vila Dyshe 21

Property ID:
120.000
521
Property size: 205 m2
Structure: 4 Bedrooms
Accommodation:
Heating:
Specification
Property bedroom icon Bedrooms: 4
Property bathroom icon Bathrooms: 3
Property size icon Property size: 205 m2
Property floor icon Floor: 2
Property total floors icon Total floors:
Property year built icon Year Built:
Property heating icon Heating:
Property accommodation icon Accommodation:
Property ceiling height icon Ceiling height: Kati perdhe 340 dysheme- dysheme , Kati pare 323 dysheme – dysheme
Property parking icon Parking: 2 te hapur
Property distance from center icon From center: 1
Property publication date Publication date:
Property area size icon Area size:
Property garages icon Garages:
Property garages size icon Garages size: 1
Property additional space icon Additional space: (Tarrace, Veranda)
Leasing Terms
Leasing Icon Magazine : 1
Leasing Icon Lavanderi : 1
Leasing Icon Kopesht : 2
Leasing Icon Ballkon : 1
Features
Location
Full Address: 813 Beach St, San Francisco, CA 94109, USA
Simple Address: 813 Beach St
ZIP Code: 94110
Country: US
Property Video
Description

Kjo shtëpi është projektuar enkas për ata që i largohen kaosit të qytetit për të bërë një kapërcim kolosal në cilësinë e jetës. Stilin gjerman do ta përjetoni sapo të parkoni makinën në hyrje të shtëpisë. Aty ju pret një fasadë e dizenjuar me elegancën e minimalizmit europian. Druri, xhami, alumini kombinohen me grafiaton dhe çimenton e punuar për impakt të këndshëm estetik.

 

Hapësirat e brendshme janë të ndara në dy kate, ku dritaret e mëdha lejojnë të depërtojë drita karakterstike e zonës së Prezës. Në organizmin e hapësirave bie në sy trajtimi “open space” (hapësirë e hapur) i ambienteve të ndenjes dhe nga ana tjetër ngrohtësia e dhomave të gjumit që kanë të gjithë privatësinë e nevojshme. Kopshti privat mbrapa shtëpisë shumë shpejt do të kthehet në zonën tuaj të preferuar, falë verandës, zonës për barbeque dhe mureve me kopshte të varura.

 

Floor Plans

Kati perdhe size: 94 m2 rooms: baths:

Floor plan image

Kati i pare size: 102 m2 rooms: baths:

Floor plan image

Tarraca size: 9 m2 rooms: baths:

Floor plan image
Property Tags
Request a showing